Kabinetten 1880 - heden

Gewijzigd: h:27-04-2017

Inhoud:

Links:


Algemeen

Onderstaand vindt u een overzicht van alle kabinetten van Nederland die vanaf de oprichting van de NOLS actief zijn geweest. De ministers van Waterstaat, Handel en Nijverheid en later Verkeer en Waterstaat worden specifiek benoemd, omdat zij diegene zijn die specifiek verantwoordelijk zijn voor het treinverkeer in Nederland. De benaming van de betreffende minister is de loop der tijd enkele keren aangepast. De volgende titels zijn tussen 1880 en heden in gebruik geweest;
Nr. Kabinet Minister Aantreden Aftreden Opmerkingen
1 Van Lynden van Sandenburg Guillaume Jean Gérard Klerck 1879 1883 -
2 Heemskerk Azn. - Johannes Gregorius van den Bergh
- Frederik Cornelis Tromp (a.i.)
- Jacob Nicolaas Bastert
1883 1888 -
3 Mackay Jacob Petrus Havelaar 1888 1891 -
4 Van Tienhoven Cornelis Lely 1891 1894 In de raad van commissarissen van de NOLS
5 Röell Philippe Willem van der Sleyden 1894 1897 -
6 Pierson Cornelis Lely 1897- 1901 Geeft definitieve concessie voor NOLS af
7 Kuyper Johannes Christiaan de Marez Oyens 1901 1905 In de raad van commissarissen van de NOLS
8 De Meester - Jacob Kraus
- Jacob Dirk Veegens
1905 1908 -
9 Heemskerk - Jean Gustave Stanislas Bevers
- Aritius Sybrandus Talma
- Louis Hubert Willem Regout
1908 1913 -
10 Cort van der Linden Cornelis Lely 1913 1918 -
11 Ruijs de Beerenbrouck I Adrianus Antonie Henri Willem König 1918 1922 -
12 Ruijs de Beerenbrouck II Gerardus Jacobus van Swaaij 1922 1925 -
13 Colijn I Max Charles Emile Bongaerts 1925 1926 -
14 De Geer I Hendrik van der Vegte 1926 1929 In de raad van commissarissen van de NOLS
15 Ruijs de Beerenbrouck III Paul Johan Reymer 1929 1933 -
16 Colijn II - Jacob Adriaan Kalff
- Hendrikus Colijn
- Otto Cornelis Adriaan van Lidth de Jeude
1933 1935 -
17 Colijn III Otto Cornelis Adriaan van Lidth de Jeude 1935 1937 -
18 Colijn IV Johannes Antonius Marie van Buuren 1937 1939 -
19 Colijn V Otto Cornelis Adriaan van Lidth de Jeude 1939 1939 -
20 De Geer II Johan Willem Albarda 1939 1940 -
21 Gerbrandy I Johan Willem Albarda 1940 1941 -
22 Gerbrandy II Johan Willem Albarda 1941 1945 -
23 Gerbrandy III - Franciscus Cornelis Marie Wijffels
- Theodoor Philibert Tromp
1945 1945 -
24 Schermerhorn / Drees Steef van Schaik 1945 1946 -
25 Beel I Hendrik Vos 1946 1948 -
26 Drees / Van Schaik - Josef van Schaik
- Derk Gerard Willem Spitzen
1948 1951 -
27 Drees I Hendrik Hermanus Wemmer 1951 1952 -
28 Drees II Jacob Algera 1952 1956 -
29 Drees III - Jacob Algera
- Herman Bernard Jan Witte
- Jan van Aartsen
1956 1958 -
30 Beel II Jan van Aartsen 1958 1959 -
31 De Quay Henk Korthals 1959 1963 -
32 Marijnen Jan van Aartsen 1963 1965 -
33 Cals - Ko Suurhoff
- Pieter Bogaers
1965 1966 -
34 Zijlstra Jan de Quay 1966 1967 -
35 De Jong Joop Bakker 1967 1971 -
36 Biesheuvel - Willem Drees jr.
- Berend-Jan Udink
1971 1973 -
37 Den Uyl Tjerk Westerterp 1973 1977 -
38 Van Agt I Danny Tuijnman 1977 1981 -
39 Van Agt II Henk Zeevalking 1981 1982 -
40 Van Agt III Henk Zeevalking 1982 1982 -
41 Lubbers I Neelie Smit-Kroes 1982 1986 -
42 Lubbers II Neelie Smit-Kroes 1986 1989 -
43 Lubbers III Hanja Maij-Weggen
Coos Andriessen
1989 1994 -
44 Kok I Annemarie Jorritsma-Lebbink 1994 1998 -
45 Kok II Tineke Netelenbos 1998 2002 -
46 Balkenende I Roelf de Boer 2002 2003 -
47 Balkenende II Karla Peijs 2003 2006 -
48 Balkenende III Karla Peijs 2006 2007 -
49 Balkenende IV Camiel Eurlings 2007 2010 -
50 Rutte I Melanie Schultz van Haegen-Maas Geesteranus 2010 2012 -
51 Rutte II Melanie Schultz van Haegen-Maas Geesteranus 2012 2017 -
Top